Вы находитесь здесь: Главная > Новости > Зима прийшла дітям радість принесла!!!
Post Icon

Зима прийшла дітям радість принесла!!!

Зима прийшла дітям радість принесла!!!


dsc_0997

Вже в дошкільному дитинстві закладаються основи екологічної культури. Тут діти вперше потрапляють у Світ знань про природу.

Але те, як вони будуть ставитися до природи надалі, залежить від того, усвідомлюють вони її цінність, наскільки глибоко будуть виховані моральні та естетичні ставлення до природних об’єктів. Формування у дітей відповідального відношення до природи це дуже складний і тривалий процес, яким повинні займатися педагоги спільно з батьками.

dsc_0992


Результатом такої роботи має бути розвиток емоційної чуйності, уміння і бажання активно захищати і облагороджувати природне середовище.

dsc_1028


Екологічно грамотне, дбайливе ставлення людини до природи складається поступово, під впливом навколишньої дійсності — навчання. Наші діти більшу частину життя проводять на вулиці. Але не всі діти вміють вести себе в природі. Вони ламають гілки, знищують рослинність — велика кількість ранньоквітучих рослин, забирають додому їжачків, пташенят.

dsc_1033


Щоб дитина навчилася розуміти природу, відчувати її красу, берегти її багатства. Потрібно прищеплювати йому ці почуття з самого раннього дитинства, коли інтерес до навколишнього світу великий.
У першу чергу потрібно постаратися пробудити в дітей інтерес до навколишнього нас природі, спонукати їх до спостережень за явищами природи, вчити порівнювати, робити висновки. Так, під час екскурсій і походів в природу потрібно звертати увагу на різноманітність об’єктів, знаходити їх відмітні ознаки: форма дерев, колір кори, форма та величина листків, особливості будови квіток, плодів, знайомитися з властивостями снігу тощо. Але потрібно мати на увазі, що традиційні бесіди і розповіді вихователя під час екскурсій швидко стомлюють дітей і не дають позитивних результатів. Тому перед екскурсією вихователі стараються підібрати вірші, загадки, прислів’я та приказки і  вивчають їх з  дітьми. Вірші допомагають дітям дати поетичний опис природи, узагальнити свої спостереження. В процесі прогулянок і екскурсій діти починають розуміти, що недостатньо тільки захоплюватися природою, треба її берегти.

dsc_1042

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Комментарии закрыты.

Страница 1 из 11